RECENZE

Pravidelné články o nových i časem prověřených hrách.

Rozkvět Novobabylonské říše, šest set let před naším letopočtem. To bude určitě sběr surovin, směňování zboží a zajišťování potravy. Tak na to rovnou zapomeňte a věřte, že Babylonia je především abstraktní deskovka, ve které budete sbírat hlavně vítězné body.

Zombíci jsou zpátky v plné síle! Kýčovitější úvodní frázi jsem nemohl vymyslet. Každopádně je to tak. Ve volném pokračování Zombie Teenz budete opět házet kostkami, porážet nekonečné nepřátelé a rozbalovat obálky. Ovšem pozor, kdo se bojí, nesmí do školy.

"Dědečku, jaké to bylo před internetem?"
"Podrž mi iPad synku, budu ti o tom vyprávět..."
Jak mrhali svůj čas naši dědové a babičky si můžeme jen domýšlet. Ovšem díky internetu si můžete přečíst další recenzi na Deskologu. Pusťme se tedy do toho.

Začátek sedmdesátých let, z Vietnamu se pomalu stahují Američtí vojáci a konflikt se pro Spojené státy a jednotky jihovietnamské armády nevyvíjí zrovna příznivě. V červnu 1972 se ale pozornost amerických novinářů pomalu přesune z daleké Asie směrem k oválné pracovně Bílého domu.

Znáte sérii knih Kde je Valda?? (v originále Wally) Hledání obrýleného kluka v pruhovaném svetru se stalo doslova kultovní záležitostí. Osobně jsem před pár lety objednal všechny díly jako dárek pro neteř a než jsem je úhledně zabalil, všichni Valdové byli úspěšně nalezeni. Takže když jsem si loni vyzkoušel lokalizované demo hry MikroMakro, začal...

Bájný námořník Syndibád udělá pět rychlých kroků, pozvedne svou mačetu a uštědří králi Artušovi smrtící ránu. Meč Excalibour leží v kaluži krve vedle bezvládného Artušova těla. Chvíle naprostého ticha, v jeden okamžik je skoro slyšet paprsky měsíčního svitu mezi větvemi stromů. "Jdu si pro tebe Alenko" pronese skoro až posměšně Syndibád, utírajíc...

Všechny možné i nemožné frakce z paralelních vesmírů, historické i budoucí doby uzavírají spojenectví, aby ovládli svět. A kdo není s nimi, je proti nim. To zní dost šíleně nebo hustě?? V deskové hře Hustá mela nás prý čeká nevídaná krutopřísná řezba, tak se do ní zkusíme bez úhony připojit.

Vydat v jednu chvíli dvě podobné karetky, kdy jedna verze nabízí kooperativní a druhá kompetitivní herní zážitek, to je zajímavý krok. Mindok asi hrám se zvířecí tematikou (nebo alespoň názvem) věří, a tak si teď můžete pořídit hned dvě malé krabičky s liškami na víku. Původně jsme chtěli udělat jednu společnou recenzi, ale nakonec jsme se...

Téměř 300 let brázdily jejich obchodní lodě, plně naložené exotickým zbožím, po světových mořích. Hájili zájmy své i britského impéria. Jedna z prvních akciových společností, monopol své doby. To jest britská Východoindická společnost založená roku 1600, také zvaná jako John Company.