TÉMATA

Něco k pivu, dětské hry, párty hry a další pravidelná i nepravidelná témata.

V kulatém jedenáctém díle dětských her se podíváme na zoubek třem hrám. Všechny mají jedno společné. Hráli jsme je v době pandemie. Jinak jde o mix odlišných her. Začneme od nejjednoduššího strašáka, přes stavění lego obchoďáků, až po postřehové skládání hexup-ů. Nasaďte si roušky, hrajeme!

Poslední letošní grilovačka. Maso je naložené, z grilu už stoupá dým, vychlazený "ejlík" ze džbánku pomalu mizí. Jedna z posledních šancí oprášit starý dřevěný stůl na zahradě a zahrát si pár deskovek. K téhle příležitosti se budou hodit nějaké jednoduché párty hry a já jsem naštěstí do auta hodil tři nové kousky od Albi. Je to opravdu různorodá...

Děti rostou jako z vody stejně jako Deskolog z chmele a stále se rozvíjejí jejich malé mozečky. Na to je ideální hraní deskovek a tak tu máme další dvě menší hry, které zvládnou i předškoláci. Těmi jsou pexesoidní Popelka a zubatí Hamouni. Dámy mají přednost, tak začneme Popelkou.

V posledních týdnech se nám na Deskologu roztrhl pytel s rodinnými a dětskými hrami. Aktuální situace moc nepřála velkým strategických deskovkám, což ale bereme pozitivně. Ti malí caparti občas potřebují zvednout hlavu od všech těch Minecraftů a Robloxů, které jsou prý "naprosto boží", ale to rodiče, strejdy a tety nezajímá a už utírají velký stůl...

Během současné karantény, která panuje po téměř celé Evropě, si musí i autoři Deskologu odpustit nějaké to čepované pívo. Místo toho sedí doma a se zájmem sledují malé človíčky pobíhající kolem nich. Vypadají jako malé děti. Doufáme, že nejsou vlastní. Každopádně jako správní recenzenti využijeme zavřené hospody k zahrání nějakých těch dětských...

To máte tak, když se ve středu v noci dozvíte, že v pátek jedete na Comic-Con. Nastane hektický den plánování, balení a vyhledávání nejlepších pražských hospod. Ale už sedíme ve vlaku směr stověžatá matička.

Jelikož máme v kruhu rodinném děti, nesmíme na ně zapomínat. V dnešním článku jsme vytáhli opice, vši, ovce, vlky a dvě kozy Agátu a Karolínu a společně si zahráli dvě dětské novinky. Jak tohle mini-zoo dopadlo, se hned dozvíte a my budeme rádi, až všechna zvířátka vrátíme zpátky do ohrádek a dáme si pívo.

Je tady zase konec roku a ten příští, s číslovkou 2020, se hodí řádně přivítat. Pokud se chystáte navštívit nějakou domácí párty, možná se vám bude hodit jeden z našich tří tipů na párty hry, které si užijete i po pár sklenkách cuba libre. S Yarkem a Peťkou jsme každý vybrali jednu srdcovku. Takže chlebíčky a křupky stranou!

Po práci vyrážím do místní hospůdky s kolegama a už se těším, až z obličeje smyju zaschlý pot a osvěžím se vychlazenou sodovkou. :) Jo, to je moje!

Po delší době se vracíme k sérii článků "něco k pivu" a už se nemůžeme dočkat, až si zase zahrajeme v klidu ve dvou. Dneska jsme si pro naše hraní vybrali nedávno rekonstruovanou hospůdku Starobělská koliba, kde čepujou klasický ležák, ale i spoustu speciálů z nedalekého pivovaru. Vypadá to na poslední letošní šanci posedět na zahrádce, tak bereme...