TÉMATA

Něco k pivu, dětské hry, párty hry a další pravidelná i nepravidelná témata.

Děti rostou jako z vody stejně jako Deskolog z chmele a stále se rozvíjejí jejich malé mozečky. Na to je ideální hraní deskovek a tak tu máme další dvě menší hry, které zvládnou i předškoláci. Těmi jsou pexesoidní Popelka a zubatí Hamouni. Dámy mají přednost, tak začneme Popelkou.

V posledních týdnech se nám na Deskologu roztrhl pytel s rodinnými a dětskými hrami. Aktuální situace moc nepřála velkým strategických deskovkám, což ale bereme pozitivně. Ti malí caparti občas potřebují zvednout hlavu od všech těch Minecraftů a Robloxů, které jsou prý "naprosto boží", ale to rodiče, strejdy a tety nezajímá a už utírají velký stůl...

Během současné karantény, která panuje po téměř celé Evropě, si musí i autoři Deskologu odpustit nějaké to čepované pívo. Místo toho sedí doma a se zájmem sledují malé človíčky pobíhající kolem nich. Vypadají jako malé děti. Doufáme, že nejsou vlastní. Každopádně jako správní recenzenti využijeme zavřené hospody k zahrání nějakých těch dětských...

To máte tak, když se ve středu v noci dozvíte, že v pátek jedete na Comic-Con. Nastane hektický den plánování, balení a vyhledávání nejlepších pražských hospod. Ale už sedíme ve vlaku směr stověžatá matička.

Jelikož máme v kruhu rodinném děti, nesmíme na ně zapomínat. V dnešním článku jsme vytáhli opice, vši, ovce, vlky a dvě kozy Agátu a Karolínu a společně si zahráli dvě dětské novinky. Jak tohle mini-zoo dopadlo, se hned dozvíte a my budeme rádi, až všechna zvířátka vrátíme zpátky do ohrádek a dáme si pívo.

Je tady zase konec roku a ten příští, s číslovkou 2020, se hodí řádně přivítat. Pokud se chystáte navštívit nějakou domácí párty, možná se vám bude hodit jeden z našich tří tipů na párty hry, které si užijete i po pár sklenkách cuba libre. S Yarkem a Peťkou jsme každý vybrali jednu srdcovku. Takže chlebíčky a křupky stranou!

Po práci vyrážím do místní hospůdky s kolegama a už se těším, až z obličeje smyju zaschlý pot a osvěžím se vychlazenou sodovkou. :) Jo, to je moje!

Po delší době se vracíme k sérii článků "něco k pivu" a už se nemůžeme dočkat, až si zase zahrajeme v klidu ve dvou. Dneska jsme si pro naše hraní vybrali nedávno rekonstruovanou hospůdku Starobělská koliba, kde čepujou klasický ležák, ale i spoustu speciálů z nedalekého pivovaru. Vypadá to na poslední letošní šanci posedět na zahrádce, tak bereme...

Víkend se zase neúprosně přiblížil, máme tady páteční večer, a protože se nám dneska nechce "juchat", tak místo na Stodolní jdeme na deskovky.

Kdybych si jen mohl vzpomenout, co jsme ten večer vlastně slavili. Možná něčí svátek nebo přišla výplata, teď už těžko říct. Každopádně se objevil nový host, a tak jsme se rozhodli oprášit párty hry, po kterých bychom běžně nesáhli.