RECENZE

Pravidelné články o nových i časem prověřených hrách.

Původní hra se jmenuje Panství hrůzy, dnes recenzované rozšíření pak Děsivé výpravy, no řekněte sami, nechtějí nás ti autoři (a český distributor) vyděsit už samotným názvem na krabici. Tohle prostě musí být ultimátní hororový zážitek. Panství hrůzy ve své druhé edici ve mně zlomilo odpor ke hrám využívajícím aplikaci a kromě toho jsem si hru...

Válka. Válka je vždycky stejná. Notoricky známá fráze z legendární hry Fallout popisuje třetí světovou nukleární válku. Ale nebojte se, dnes to nebude o postnukleárním světě ani o brahmínách. Dnes to bude o První, takzvané Velké válce a československých legionářích, kteří nasazovali životy, abychom si dnes mohli zpívat Kde domov můj.

Dostal jsem tip. Naneštěstí nejsem investor, takže většina tipů, co dostávám, se netýká akcií a virtuálních měn, ale filmů, komiksů a deskovek. Z nějakého mi neznámého důvodu jsem hru It's A Wonderful World obcházel bez většího zájmu. Ale protože dám na doporučení a kolega z práce trval na tom, že si tuhle draftovací karetku okamžitě zamiluju, můžu...

My City jako překvapení roku 2020? No počkat, ne tak zhurta! Navíc jsem použil stejné titulování už minule u deskovky Nidavellir. Jak to teda je, si projdeme hezky popořadě. Rozebereme celou hru na jednotlivé dílky, poté opět složíme a na konec ji to spočítáme!

Neustále se utvrzujeme v tom, že malých karetek není nikdy dost. Hra, kterou si strčíte do kapsy, abyste pak ve vhodnou chvíli mohli vítězoslavně překvapit všechny kamarády u stolu ve vaší oblíbené hospodě.

Bože ne, už zase další Carcassonne? Slibuju, že tentokráte už naposledy, čestný skautský :P Série Carcassonne je u nás nejznámější deskovka hned po Člověče, nezlob se a Sázek a dostihů. A tak není divu, že se mačká citrón, dokud teče šťáva. (Nezní to úchylně?).

Ťuk, ťuk! "Kdo je?" "Petr!" "Co chceš?" "Zahrát Roundforest." "Však máš recenzi už na zítra!" "Já vím, smutně koukám." "Máš aspoň pivko?" "Mám dva lahváčky, tvé oblíbené Krušovice." "Tak pojď dál ty jeden lumpe!"

Když tvůrci deskovek vymýšlí neotřelé téma pro svou novou hru, stojí před nelehkým úkolem. Co třeba bloudění po lese? V kruhu? To je zápletka, která mi připomíná jednu oblíbenou hororovou klasiku. Dnes recenzovaný Roundforest patří spíš do žánru mírumilovného fantasy, ale to neznamená, že vás tenhle les pořádně nepotrápí.

Splendor sice vyšel v roce 2014, ale i přes to si už u mnoha hráčů vysloužil status klasiky. Například můj redakční kolega Yarek tuhle hru řadí mezi ty nejlepší deskovky na druhé rande. Nebudeme pátrat po tom, co dělá na tom prvním a raději se podíváme na hru včetně rozšíření. Už dříve jsem chválil její digitální verzi, ale ta...