něco k pivu - chuťovky od MINDOK 18+

14.01.2018

Kde hrajete deskovky? Na konferenčním stole v obýváku, nebo na chalupě? A co v hospodě? Jako fanoušci piva si často zahrajeme v místních hospůdkách a z jedné takové herní seance se dnes hlásíme. Tři hry, pivo a hloupé fóry.


JAMBO

Petr:

Tohle už je do hospody velikostně tak na hraně, ale pořád dostatečně kompaktní. Z těchto tří her určitě nejnáročnější, ale taky nejlepší. Nakupujete suroviny, pak je dráž prodáváte a ziskem se dostanete až k vítězství. Doporučuju hrát asi hned z kraje pivního večera, ať na to dobře vidíte :) Na kartách je spousta textu a krom nakupování vám umožňují škodit soupeři nebo si přilepšovat. Stejně jako u ztraceného dědictví to chce zahrát více partií, ať objevíte celé kouzlo hry. 

Yarek:

Karetka Jambo je ze třech her, které jsme vybrali pro dnešní večer, asi nejsložitější. Proto jsme ho záměrně (a chytře) zahráli jako první .) Jedná se relativně o mírumilovnou hru pro dva a o obchodování se zbožím. Nakoupíte, prodáte dráž a vyděláte. K tomu využíváte různé vlastností předmětů a schopností zvířat. Je to slušná hra pro slušné lidi a ne pro ožralé blogery. Zábavnost se dá přirovnat mši v kostele. K pivu tedy úplně nedoporučuji. Jambo mám s manželkou nahrané stokrát a tyhle zkušenosti jsem takticky využil i při hře proti Peťovi, který to hrál podruhé. Vítězství jsem si vychutnal stejně jako dobře načepovaného ostraváčka.

Zábavnost u piva: 2/5

Pivo na kostelní mši: 5/5


PŘÍBĚHY Z KOSTEK: BATMAN

Petr:

Tohle je 100% casual hra, házíte kostky a tvoříte příběh, v tomto případě ze světa temného gothamského superhrdiny. Největší výzva je podle mě najít člověka, který to s vámi bude chtít hrát/tvořit. Každý se holt neumí naladit a bavit se vymýšlením infantilních zápletek. S Jarkem máme v oblibě adult verzi, kde zku...ny Joker, ukradl pos..ny batmobil. Co se mi to tam kurva udělalo za tečky!?

Yarek:

Bůh nehraje v kostky, ale my dva blogeři si je klidně zahrajeme. Tyhle speciální kostky, na téma Batman, nejsou o číslech, ale o příběhu. Devět kostek a každá strana má jiný obrázek. Hodem pak vymýšlíte aspoň trochu smysluplný příběh podle náhodných obrázků. Myslím si, že hra nemá vítěze. Jde jen o to se zasmát vymyšleným ptákovinám. Člověk s fantazií a lepší slovní tvorbou má výhodu. Zato některým to prostě nepůjde. Osobní doporučení je hrát po 3.-4. pivku. Peťa mě v tomhle, oproti Jumbu, převálcoval. Chrlil zábavné slovní spojení jak z kulometu a obrázky četl jak z knížky.

Ideálně vypitých piv: 3/5

Počet spadených kostek pod stolem: 5/5

INTERMEZZO

Yarek:

Po dvou hrách jsem dostal chuť a hlad zároveň jako vlk na karkulku. Topinky s kuřecí směsí byly pro mě jasná volba. V pěti hvězdičkovém hotelu vám tohle ani nenabídnou, ale tady to splnilo účel. I když jsem byl od ucha k uchu mastnej jak ropná skvrna při výbuchu Deepwater Horizon, můj žaludek byl spokojeně nasycen.

Olejovitost: 5/5

Nasycení: 4/5

ZTRACENÉ DĚDICTVÍ: HVĚZDNÝ KORÁB

Petr:

Tohle je hra do hospody jak dělaná, malá krabička, několik karet, nic víc nepotřebujete. Dobře hratelná ve dvou i více hráčích. Pokud znáte profláklejší Milostný dopis, tak budete hned v obraze. Hledáte, schováváte, kradete, zapíráte a předáváte soupeři karty. Jedna hra trvá pár minut, ale může skončit klidně po prvním tahu, takže doporučuju se do toho pořádně zažrat a až budete mít vyzkoušené všechny taktiky, můžete si pořídit i rozšíření. Téma mě teda vůbec nechytlo, je na kartách tak zvláštně naroubované, ale asi ho už ani nevnímám.

Yarek:

Jako poslední hru jsme vytasili karetku Ztracené dědictví, prý maximálně na deset minut, takže stihnu vypít jednoho ostravara. Po rozdání a líznutí karty mám v ruce Ztracené dědictví, jenže tu tu kartu musím najít. Proto ji tajně uschovám doprostřed stolu mezi ostatní karty (trosky) a později si ji vytáhnu a vyhraju, easy peasy. Peťa je na tahu a vykládá Zlodějku, šance že se trefí je malá, jenže mám smůlu jako Horáček v prezidentských volbách. Odkryje Ztracené Dědictví a vyhrává, do prdele. Vždyť jsem se ještě ani nenapil. Taktizování tu má svůj význam, ale poslední slovo má přece jen štěstíčko. Buď si vás oblíbí nebo se na vás z vysoka vysere.

Chuť: 5/5

Ideálnost do hospody: 5/5 


Restaurace Pod Modřínem

Kam půjdeme hrát, to tentokrát vybíral Jarouš. Na čepu mají Ostravar deset/dvanáct a v jídelním lístku klasická hospodská jídla. Od topinek až po hovězí stejky. Stoly pro naše potřeby dostatečně velké. Obsluha příjemná, pěkná, možná jsme mohli dát jednu fotku :)


Pokud tě něco zajímá, dej nám to vědět do komentářů na facebooku. A kdyby se ti článek líbil, tak nás můžeš odebírat. Díky, seš borec!