TÉMATA

Něco k pivu, dětské hry, párty hry a další pravidelná i nepravidelná témata.

Po delší době se vracíme k sérii článků "něco k pivu" a už se nemůžeme dočkat, až si zase zahrajeme v klidu ve dvou. Dneska jsme si pro naše hraní vybrali nedávno rekonstruovanou hospůdku Starobělská koliba, kde čepujou klasický ležák, ale i spoustu speciálů z nedalekého pivovaru. Vypadá to na poslední letošní šanci posedět na zahrádce, tak bereme...

Víkend se zase neúprosně přiblížil, máme tady páteční večer, a protože se nám dneska nechce "juchat", tak místo na Stodolní jdeme na deskovky.

Kdybych si jen mohl vzpomenout, co jsme ten večer vlastně slavili. Možná něčí svátek nebo přišla výplata, teď už těžko říct. Každopádně se objevil nový host, a tak jsme se rozhodli oprášit párty hry, po kterých bychom běžně nesáhli.

2.září roku 2015 byla po dlouhých přípravách spuštěna Kickstarterová kampaň na hru Gloomhaven. Jednalo se již o druhou hru, kterou se autor Isaac Childres pokusil oslovit hráče prostřednictvím populárního crowdfundingového serveru. Tou první byla deskovka Forge War, která už ale z dnešního pohledu docela zapadla, i když v roce 2014 vybrala přes 100...

Sobota večer, parta přátel a chata v samém srdci Beskyd. Kam se podívám jsou jen lesy a hory. Je večer a slunce pomalu ale jistě mizí za obzorem. Ještě sedíme a vykládáme o životě, za chvíli už ale sklízíme zahradní nábytek, hasíme oheň a přesouvámese dovnitř chaty. Skvěle, je tady bytelný rozkládací stůl, na jeho povrchu už se podepsal zub...

Tohle velké herní odpoledne na letní zahrádce předcházela menší hádka, jestli by nebyla lepší vedlejší hospoda. Podle holek nebyla a jestli chceme zabodovat, tak musíme poslouchat. Vítejte u jubilejního desátého dílu Párty her a rad dvou rozvedených mužů.

Taky vám přijde nespravedlivé pravidlo pro začínajícího hráče, které zvýhodňuje jen ty nejmladší? Zvlášť, když už se vás to netýká pár desítek let? Naštěstí je tu Deskolog. Máme pro vás dvacet tipů na hry, u kterých opět okusíte pocit prvenství. Vybrali jsme ty nejvtipnější, nejzajímavější a taky nejšílenější pravidla pro prvního hráče.

Tyhle články o dětských hrách jsou spíše Yarkova parketa. Se svou dcerou hraje deskovky pravidelně, a tak má z čeho čerpat. Já se k hraní s capartama tak často nedostanu, raději vezmu kámoše na pivo, dáme si Hero Realms a zanadáváme na politiku. Tenhle článek bude ale v mé režii, protože jsme měl možnost otestovat dvě zajímavé hry se svou neteří....

Děti nám rostou před očima jako inflace a než se nadějeme, budou už tahat z našich peněženek kapesné. Ale takový je život. Ještě, že máme ty hry, u kterých na chvíli zapomeneme na strasti a pasti všedního života... Dost stěžování. V dnešním díle dětských her se sešli Pat a Mat a Qubolo od Bonaparte.

V dnešním díle párty her budeme pořádat výpravy v boji dobra se zlem, poté se poohlédnem po klíčích a nakonec se hospodsky profackujeme. Večer bude pestrý jak Dan Nekonečný.