tipy - na co se těšíme v roce 2018 #2

11.02.2018

Trh s deskovkama v Česku roste a tak se stalo, že čtete už druhý článek s tipy na hry, které u nás vyjdou v roce 2018. Stejně jako v tom prvním, se zaměříme na hry v české distribuci. 


Yarek:

RISING SUN (Blackfire)

Rising Sun je následovník Blood Rage od stejného autora. Tentokráte v době feudálního Japonska. Zatímco Blood Rage je o nelítostném souboji, Rising Sun je taky o cti a diplomacii. Na co se těším? Skvělé figurky japonských válečníků a bohů, upravený systém soubojů a vyjednávání.

P.S.: Navíc si možná procvičíte španělštinu .)


PROFESSOR EVIL AND THE CITADEL OF TIME (Blackfire)

Kooperativní hra pro 2-4 hráče, která vypadá opravdu hezky. Krásné ilustrace na kartách a moc povedená hrací deska. Ale bude Citadel of Time i dobrou hrou? To nevím, ale nemůžu se dočkat, až si ji vyzkouším. Zloduch profesor Evil používá svůj stroj času ke krádeží vzácných předmětů jak z minulosti, tak z budoucnosti. Vy a váš tým máte za úkol vrátit všechny ukradené předměty zpátky na místo a ve správný čas.


FANTASY REALMS (REXhry)

Je libo lehkou karetní hru ke kávičce? Mezitím co bude popíjet, vybudujte si silnou říši pomocí armády nebo pomocí kouzel a čarodějů. Možností taktiky je hodně. Pravidla se naučíte dříve než se uvaří voda a už můžete kombinovat super-komba. Jako milovník karetních her ani nemusím říkat, že na tohle se opravdu těším. Petr:

HUNT FOR THE RING (REXhry)

Téma Pána prstenů je dobře zužitkované hlavně v Yarkově oblíbené karetní hře LOTR LCG. Hunt for the Ring ale přináší nový pohled na to, jak přenést slavnou knižní předlohu do deskové hry, tedy minimálně její malou část. Hry se skrytým pohybem přinášejí jedinečný zážitek a přesně takováto na českém trhu chyběla. V roli hobitů se tady budete snažit skrývat před děsivými Nazgûly. 


LORDS OF HELLAS (Albi)

Albi se s vydáváním velkých her rozjelo a definitivně se zapisuje mezi pravidelné vydavatele her pro náročnější a já už se nemůžu dočkat další pecky od tvůrců This War of Mine. Osobitě podaná řecká mytologie, souboje o nadvládu, několik možností jak hru vyhrát. To vše umocněno luxusní sadou figurek a detailní herní mapou.


MAGE KNIGHT: DESKOVÁ HRA (REXhry)

Kultovní záležitost od českého autora Vládi Chvátila. Dotisk téhle fantasy deskovky se zdál být nedosažitelný, nicméně Rexhrám se podařilo domluvit s držiteli práv a tak se letos MK dočkáme, a to hned v rozšířené verzi se spoustou obsahu. Pamatuju se, že když jsem posledně s Yarkem tuhle pecku hrál, mysl nám zakalil zákeřný kapitán. Captain Morgan...


Komentovat a odebírat nás můžete na našem facebooku