párty hry #15 - silvestrovský speciál

31.12.2019

Je tady zase konec roku a ten příští, s číslovkou 2020, se hodí řádně přivítat. Pokud se chystáte navštívit nějakou domácí párty, možná se vám bude hodit jeden z našich tří tipů na párty hry, které si užijete i po pár sklenkách cuba libre. S Yarkem a Peťkou jsme každý vybrali jednu srdcovku. Takže chlebíčky a křupky stranou!

Petr:

CHAMELEON

Co se týče párty her, je pro mě Chameleon asi největším překvapením uplynulého roku. Blafovací, asociační hra se slovy, u které jsem letos strávil nespočet večerů. Jedinou důležitou podmínkou pro dobrou zábavu je počet hráčů. Krabice sice uvádí minimálně tři, podle mých zkušeností je to pět a více.

V roli chameleona se tady jeden hráč snaží nenápadně schovat mezi ostatní, a to tak, že pomocí dedukce v rychlosti zjišťuje, na které ze slov vymýšlejí asociaci ostatní hráči. Trochu mi to připomíná superšpiona, ale Chameleon je zaměřen na konkrétní slova namísto situací, a proto je hratelný i pro lidi, kteří nemají až takové herecké nadání.


Jarek:

ACTIVITY

Nejověřenější silvestrovská klasika, u které pravděpodobně skončíte, i když ji nemáte v úmyslu vůbec hrát. Kladů Activit je hned několik. Zaprvé. Počet hráčů je téměř neomezen, jelikož lze hrát v týmech. Zadruhé. Všichni hráči v týmu se najednou aktivně účastní, ať už u hádání nebo ukazování. Zatřetí. Pravidla jsou naprosto všem jasná. Začtvrté. Lze hrát i v pokročilé fázi večírku bez ohledu na úroveň opilosti (každý je pod obraz). Zapáté. Je to prostě zábava.

Vypsané klady dělají z Activit jednu z nejlepších párty her všech dob. Pokud plánujete letos změnu a poslední den v roce budete chtít strávit u nějakých sofistikovanějších či originálnějších deskovek, připravte si raději i Activity. Stejně je budou všichni chtít hrát a vy to víte!


Petra:

DESÍTKA

Ačkoli většinou recenze jen opravuji, k této příležitosti jsem se rozhodla napsat krátké doporučení. Jsem milovnicí logických a vědomostních her, a tak jsem jich během roku nejen s redakcí Deskologu vyzkoušela mnoho. Jedna z nich však vystupuje z řady a kdo čte naše recenze, možná bude vědět, dostala od nás skvělé hodnocení a protože se mi opravdu líbila, Petr mi ji věnoval. ;)

Desítka je originální svižná vědomostní hra, která se perfektně na silvestrovskou párty hodí. Nechce se vám tahat velká krabice? Desítka je skvěle skladné malé zařízení, vše drží pohromadě, karty nikam nelítají, jsou schované v plastové krabičce - zkrátka na akci ideální, odolná proti polití. Nevíte, zda Ragdoll je plemeno králíka nebo kočky? Nevadí, můžete zariskovat a právě riskování, zvláště pak když hrajete v týmech, je skvělým zpestřením, které dává hře spád. "Je to králík! Risknem to! Dělej dej to tam", křičíme při zápasu o černý špuntík a nakonec ztrácíme všechny body. Pravidla pochopí každý během pár sekund, hra odsýpá opravdu rychle a každý bod má velkou cenu. Otázky mají velmi široký záběr, obtížnost je tedy optimální na kohokoli. A pokud nemáte příliš vypito, třeba se něco nového i přiučíte.


Ať už si vyberete padesátkrát ohrané Activity, nebo nějakou modernější hru, nejdůležitější bude silvestra oslavit s dobrou partou. A jestli máte chuť sedět doma a koukat na televizi, tak věřte, že tam nic moc není. 

Petr


Odebírat a komentovat nás můžete na našem facebooku