recenze - VÝBUŠNÁ KOŤÁTKA: PŘISPROSTLÁ EDICE

16.08.2020

Z nebes se snesla chřestoprdka ohnivá. Zneškodni vehementním lízáním kulek. Věnuj své tělo kočičí pravdě. Poslechni hlas dudáka koziny. Vypusťte nervala. Oživení tradice hrdinných prasojezdců. Tyhle a mnoho dalších úchylných hlášek na kartách vás budou provázet hrou Výbušná koťátka z tak trochu prdlé edice. 

Větší blbinku mezi karetními hrami asi těžko najdete, přesto není moc lidí, kteří by ji neznali. Pokud nevíte "vocogo", můžete si přečíst mini recenzi v článku Párty hry #5. Té se chopil Petr a jeden jeho dojem vám tady rovnou vypíchnu:

Ta hlavní zábava začne ve chvíli, když narazíte na karty Výbušných koťátek. V ten moment přestanete karty sbírat, ale začnete účinně využívat jejich schopnosti. A jakmile nebudete schopni koťátko zneškodnit, tak jednoduše vybuchujete i s ním. Poslední přeživší je vítěz a mě nezbývá než uznat, že je to sice blbost, ale zábavná.

Jak se zaručeně sama odpálit.
Jak se zaručeně sama odpálit.

Kickstarterová hitovka z roku 2015 se dočkala několika verzí a jednou z nich je i právě Přisprostlá edice (v originále NSFW deck). Ta se neliší v ničem jiném, než v obrázcích a popiscích na kartách. Na krabici slibují autoři kozy, prcky, a tak příšerné grafické zpracování, že nemohlo být zobrazeno v základní edici. Jenže nic z toho zde nenajdete. Vyobrazené situace nemůžou pohoršit ani malé děti. Žádná drsná edice pro dospěláky se bohužel nekoná.

Jaká je pravděpodobnost třech bomb v řadě? Vysoká.
Jaká je pravděpodobnost třech bomb v řadě? Vysoká.

Edici lze spojit se základní hrou a rozšířit tak počet hráčů o čtyři na celkových devět. To ovšem můžete i se dvěma základními verzemi a nemusíte se obtěžovat s tou úchylnou. Zábavnost je přímo úměrná počtem hráčů. Sice lze hrát už ve dvou, ale to rozhodně nedoporučuji. Vykládám kartu NENE. Tudy cesta nevede. Pokud uvažujete o karetní hře pro dva na příjemné společné večery, raději odvraťte zrak jinam. Výbušná koťátka jsou navržena jako jednoduchá párty hra a její zábavnost prosákne až při hře více hráčů.

Vidím velký špatný.
Vidím velký špatný.

Karetka je přímo ideální do "společenských ovlažoven" kde jsme taky zašli Výbušná koťátka otestovat. Konzumace alkoholu nijak neovlivňuje vaše strategické uvažování a nesnižuje ani vaši šanci na výhru. Stylem "push to luck" gamblujete doslova o svůj život. Každá líznutá karta může být ta vaše poslední. Nesnažte se vymyslet nějakou zaručenou statistickou pravděpodobnost - nefunguje to.

Pane Čechu, půjdeme do rizika!
Pane Čechu, půjdeme do rizika!

Z pěti partií v plném počtu hráčů se každý dobrovolně i nedobrovolně odpálil a každý okusil kočičí vítězství. Všichni byli spokojeni a mě nezbude nic jiného než vám Výbušná koťátka doporučit. Bohužel, to nemůžu říct o Přisprostlé edici, která je tak trochu zbytečná. 


Yarek, výbušný párek


Odebírat a komentovat nás můžete na našem facebooku. Ale pozor, každý pátý vybuchne.