recenze - TAKENOKO

30.10.2017

Hry s tématikou zvířat se nám tu množí jako krysy... ehm tedy pandy, respektive jedna hladová panda lačnící po bambusu. Kluci z Rexher vydali českou verzi a k ní i jedno rozšíření, my se podíváme na základní hru.

Po otevření krabice asi každého zaujme praktický insert, ve kterém má každý typ komponentu svoje místo. Český návod obsahuje i krátký komiks o tom, jak se panda dostala z domovské Číny do Japonska.

Z komponentů dále krabice obsahuje akční karty, pevné kartonové šestiúhelníky terénu, kostky počasí, desky hráče a další drobnosti, ale hlavně povedené figurky pandy a farmáře. Nesmím taky zapomenout na krmivo pro pandy, které představují dílky bambusu, ty se skládají na sebe a panda je pak od vrchu požírá.

Celkově si hra udržuje jednotný grafický styl a figurky vypadají na složeném terénu parádně. Postupně přibývají dílky, které přivádějí vodu do suchých oblastí a na zavlažených polích vyrůstají nově bambusy. Na stole před vámi roste přehledná mapa zahrad, kde všechno lícuje a vytváří příjemnou atmosféru.

Rodinná hra?

Ve hře je důležité strategické plánování, a to i několik kol dopředu. Nechybí ani hod kostkou, kdy vám štěstí může přinést potřebnou výhodu. Podle mě si ji ale užijou i děti kolem osmi let, pravidla totiž nejsou složitá na naučení ani vysvětlení dalším hráčům.

Díky výše zmíněné jednoduchosti bych ji zvolil na večer, kdy budete hrát s nováčky, nebo jako vhodný dárek pro nehráče, kteří znají třeba jen monopoly. 

Hra je tedy nejen rodinná, ale jak vidíte, vyjmenoval jsem asi všechny skupiny hráčů, takže je hlavně univerzální... a velmi zábavná.

Hodnocení designu 4/4

Hodnocení hratelnosti 4/4

PS: monopoly předkládám celkem často jako příklad jednoduché hry, budu si je muset po dlouhé době zahrát, abych zjistil, jestli nekecám :)


Komentovat a odebírat nás můžete na našem facebooku