recenze - OKAMURŮV DOMEČEK

01.04.2021

Her s politickou tématikou v Česku moc nevychází a tak mě zaujalo, že se SPD rozhodla přilákat nové voliče pomocí deskovky, přiložené ve stranickém časopise. Japonsko-moravský odpůrce multikulturalismu tady zkopíroval tradiční indickou hru Pachisi, později známou jako Ludo, v česku jako Člověče, nezlob se!

O kvalitě zpracování toho dohromady bohužel moc nedám, protože se jedná o novinovou dvoustranu. Najdeme tady fotky hráčů/podporovatelů, kteří vypadají spokojeně. A taky soutěž o !pozor! večeři s Tomiem Okamurou v restauraci dle vlastního výběru. Noviny jsou bohužel z roku 2018, a tak se na tuhle žranici nedostanu a nebudu moci panu Okamorovi položit za Deskolog některé kontroverzní dotazy, podobně jako třeba redaktoři ze serverů Seznam Zprávy a Aktuálně. Ale abych se vrátil ke zpracování. Hned musím zmínit jednu zajímavost. V mém ostravském vydání jsou prohozena úvodní políčka zeleného a černého hráče. To není moc dobrý začátek. A nebo se naopak jedná o sběratelský kousek?

Součástí novin bohužel nebyly potřebné komponenty a tak jsme použili raketky z Malých velkých galaxií a kostku... z kostek. 🤓 Tímto bych se chtěl omluvit Gamelyn games, potažmo Rexhrám za zneužití jejich skvělé hry.

No a teď už k samotné hratelnosti. Jedná se o klasické Člověče, s drobným vylepšením v podobě "akčních políček". Tak například. Pole TREFA! říká: "Volíš SPD a vybral sis dobře. Figurku posuň přímo do vítězného domečku." To je blbost co?

I když se nikomu u stolu nechce, nakonec to dohrajeme až do konce. Nějakým nedopatřením jsem vyhrál, čímž se uprostřed stolu otevřela časoprostorová brána, která začala vtahovat všechny migranty, Českou televizi, členy Pirátské strany a nakonec i samotného Kalouska.

Je čas to utnout. Dopili jsme guatemalský rum, schovali Okamuru do skříně a domluvili se, že si ho zase za rok zahrajeme. Je to smutné, ale tohle je interval ve kterém hrajeme i Twilight Imperium.

Nedomyšlená deskovka, která kritizuje známé "problémy" současnosti, přitom nepřináší jediné řešení. S největší pravděpodobností zůstane v opozici kvalitním hrám a následně zmizí v propadlišti dějin.

PetrNadávat a rušit odběr můžete na našem Facebooku.