extra - figurka AMANDA WERNER

09.05.2018

Po delší pauze máme na Deskologu další článek z rubriky "extra". Tento díl bych ovšem pojmenoval "extra sexy" a berte ho jako lehké osvěžení na letní počasí. Opět se jedná o figurku. Tentokrát dámu ze seriálu Blassreiter, kterou jsme vzali na procházku do lesa .) 

POSTAVA

Amanda Werner je hlavní ženskou postavou v seriálu Blassreiter. Japonský anime seriál z roku 2008 se odehrává v nedaleké budoucnosti v Německu. Na světe vypukl boj s bio-mechanickými nestvůrami, které vznikají z lidských mrtvol, a navíc se dokážou spojit s předměty a technologiemi. Tím nad nimi získají kontrolu, a k tomu ji ještě posílí. Tyto nestvůry, zvané demoniaci, chtějí jen jediné, zabíjet.
Pro boj s nestvůrami vznikla jednotka XAT (Xenogenesis Assault Team) a Amanda je v této jednotce důstojníkem. Jenže boj je to marný a nakonec je skoro celá jednotka zabita demoniaky. Amanda je jednou ze dvou členů týmu, kteří útok přežijí. O několik let později se zaslouží o obnovu XAT, kde se chopí role instruktora. Její hlavní schopností je umění boje z blízka a především skvělé ovládání střelných zbraní.

VZHLED

Nejvýraznější charakteristikou jsou určitě její růžové dlouhé vlasy, dobře vyvinuté křivky a velká prsa.
V civilu a doma nosí pohodlné průsvitné tričko a pod ním černou podprsenku, dlouhé, bílé kalhoty a výrazné, vysoké, červené kozačky. Ve službě si obléká standardní uniformu jednotky XAT. Šedo-červenou kombinézu s vysokými botami a zipem na hrudi. Ten si ráda občas rozepne, aby mohly plíce zhluboka dýchat. Zatímco ve službě mívá vlasy svázané do copu, doma je má rozpuštěné.

FIGURKA

Figurku vyrobila a vydala společnost Yamato v Japonsku. Její autoři jsou dva. Známý ilustrátor Nishii, který navrhl koncept a sochař Fujiura Toui, který zase postavičku vyřezal do její konečné podoby.

Nishii se inspiroval právě Amandinou uniformou XAT, akorát ji hezky "vylepšil". Oblek ve formě motorkářské kombinézy změnil na formu bikin (jak to bývá ve starých erpégéčkách - čím méně materiálů na těle, tím větší ochrana) Ponechal šedo-červené zbarvení a vysokou obuv. Spodní část bikin tvoří jen černé proužky, které jsou poněkud zařezané do Amandiných zadních křivek, pravděpodobně pro lepší komfort při zabíjení demoniaců. Vrchní část je takový top s velmi hlubokým výstřihem (aby se nemusela otravovat se zipem). Růžové vlasy má oproti seriálu rozpuštěné. Zajímavým doplňkem je čelenka s rohy.
K figurce je příslušenství v podobě jednoho páru pistolí, které jsou nasaditelné. Mají zdůraznit, že je Amanda velice schopný střelec. Druhým příslušenstvím je trofej useknuté hlavy s velkými rohy a robotickou maskou, jednoho z demionaců, konkrétně zabitého kolegy z týmu, Wolfa Göringa. Zajímavostí je, že v seriálů mu byla ustřelena jen polovina hlavy.)

Kromě těchto dvou doplňků je celá figurka v jednom kuse, bez možnosti castoff, nebo-li "svlíkačky" (figurku s castoff představím v příštím díle). Celá postava stojí jednou nohou na průsvitné základně červené barvy s velkým, bílým nápisem "Blessreiter".

TECHNICUS

celý název: Yamato - Creator's Labo #23 Amanda Welner (Blassreiter)
výška postavy: 289mm (1/6)
material: ABS, PVC
rok výroby: 2010
autoři: Fujiura Toul, Nishii 

Akrylonitrilbutadienstyren (zkratka ABS) je amorfní termoplastický průmyslový kopolymer, který je odolný vůči mechanickému poškození. Tuhý, houževnatý, dle typu odolný proti nízkým i vysokým teplotám, málo nasákavý, zdravotně nezávadný. Je odolný vůči kyselinám, hydroxidům, uhlovodíkům, olejům, tukům.  

LÍBÍ SE MI

Celá figurka je velmi kvalitně zpracovaná a nabarvená. Nevadí mi ani absence drobných detailů (nejpromakanější je hlava demoniaca). Někdy je krása v jednoduchosti. Líbí se mi její široké boky, přičemž nohy stočené koleny k sobě ještě více umocňují Amandiny přednosti (zadek).

V roce 2010, kdy byla figurka poprvé představena v japonských obchodech, se prodávala za 9500JPY (v přepočtu 1900 KČ). Dnes se její cena za nový kus pohybuje od 5800 KČ.


článek připravil

Yarek, the párek


zdroj informací: wiki


Odebírat a komentovat nás můžete na našem facebooku