report - BOHEMIA BOARDS AND BREWS

03.05.2018

Při naší poslední cestě do Prahy jsme nemohli odolat návštěvě podniku Bohemia Boards & Brews na Charkovské ulici, kde najdete police se sbírkou více než 400 her a k tomu čepované pivko, což jsme po náročném dni ocenili asi nejvíce.

Po cestě z tramvaje vás bude lákat spousta dalších barů a klubů, ale musíte odolat, protože atmosféra Bohemia Boards & Brews, která spočívá v kombinaci dobrého piva a zážitku z hraní deskové, nebo karetní hry, je prostě neopakovatelná. Majitele pubu, pana Douglase Kaufmana, jsme od začátku až do konce naší návštěvy viděli chodit kolem všech hostů , kontrolovat jejich spokojenost a když jsme s ním prohodili pár slov, zdá se, že má upřímnou radost z lidí, kteří hrají hry z jeho sbírky i za cenu toho, že se pak natočí méně piv. Mimochodem za hraní her se tady platí 60Kč na osobu.

V sobotu večer byl bar plný, až na jeden prázdný stůl, který se na nás už z dálky smál. Než jsme se osmělili, vybrat si některou z her, vyzkoušeli jsme točenou desítku. Když jsem si pak v polici vybíral, do které známé pecky se pustíme (na čtení pravidel jsme neměli náladu), překvapil mě mladý muž, kterého jsem předtím považoval za hosta. Zajímal se, jakou hru bychom chtěli vyzkoušet, nakonec mi doporučil Kmotra a přislíbil zaučení pravidel. Tohle považuju za úplně největší plus podniku, mít na place přátelského člověka, který má nejen přehled, ale navíc umí pravidla dobře vysvětlovat.

Obsluha byla celý večer usměvavá, člověk se tady prostě cítí dobře. Rodinná atmosféra se završila ve chvíli, kdy se nám s Yarkem oběma vybily telefony, a ještě blbá kombinace iPhone/Android. Obsluha nám ochotně půjčila nabíječky, prostě paráda. Ale zpátky ke Kmotrovi, nejen, že nám tutor (bohužel jsme se ho zapomněli zeptat na jméno) vysvětlil pravidla, pomohl s úvodním setupem, ale během hry pak průběžně chodil a doptával se, jestli všemu rozumíme. K tomu jsme od něj dostali spoustu tipů na zajímavé, a ne příliš známé deskovky. Takových lidí se tam prý v týdnu točí několik.

Nakonec jsem Yarka v Kmotrovi překvapivě porazil, i když se zdálo, že jsem celou dobu mírně pozadu. Kmotr je docela zábavná hra, ale osobně bych se k ní už z vlastní iniciativy nevracel. Hraní by musel navrhnout někdo jiný, pak bych se klidně přidal, není totiž špatná, jen mě moc nebere to téma. Pokud mě tedy ještě párkrát někdo vyzve na mafiánský souboj a budu mít možnost ji důkladněji poznat, možná bude i recenze.

Takže máme dohráno, nová pivka na stole a Yarek navrhuje přidat se na další hru k jinému stolu, ale většinou se jedná o cizince a bohužel vi dont spik ingliš mač. Takže si povídáme s obsluhou, zjišťujeme, že nejčastěji se tady hrají Dostihy, Monopoly, Karty proti lidskosti a Secret Hitler. Ohledně posledně jmenované hry tady mají i spoustu vtipných historek. Blíží se jedenáctá a bude se zavírat, nechce se nám odcházet, ale nakonec se loučíme a přesouváme do místních barů za alternativcema.

Díky za přečtení

Petr


Odebírat a komentovat nás můžete na našem facebooku