recenze - SHUFFLE HEROES

30.11.2017

Na deskologu jsme velcí fanoušci karetních her, rádi si po práci zajdeme na jedno až čtyři piva a u toho rozdáme karty na stůl. Většinou je to Magic the Gathering, ale máme i pár dalších, na které nedáme dopustit a jednou z nich je právě Shuffle Heroes. Tahle deckbuildingová karetka pro dva hráče navíc pochází z naší malé zemičky, tak se na ní pojďme podívat.

Před samotnou koupí jsem nebyl přesvědčen. Česká hra, která uspěla na kickstarteru, to ve mně vzbuzuje pochyby především o kvalitě zpracovaní, nemůže za to žádná špatná zkušenost, není to fér, ale je to prostě tak. Pochybnosti jsou ale naštěstí zbytečné a ve chvíli, kdy držím v ruce krabičku, s perfektní ilustrací jakéhosi fantasy démona, jsem spokojen. Po rozbalení zjišťuju, že se nejedná o bezejmennou příšeru, ale celou hru podkresluje příběh, kde jednotlivé strany konfliktu mají jedinečný vzhled i schopnosti. V krabičce je totiž mimo samotnou hru i obsah perfektně dotvářející atmosféru.

Při hře samotné budete ovládat dva ze sedmi temných hrdinů, v libovolné kombinaci, to přináší nejen nové strategické možnosti při opakovaném hraní, ale navíc hra na stole vypadá skvěle. Ilustrace na kartách bych označil za TOP a to nejen mezi českými hrami, ale globálně. Jediné co bych kartám vytknul je někdy hůře čitelný text na tmavém pozadí, za to ale strhávat body nebudu.

Krom karet najdete v malé krabičce ještě žetony zdraví a štíty, vše je vyrobeno z tvrdého kartonu a plní přehledně svou funkci obrany a počítání životů hrdinů. Žetony představující zdraví pokládáte a odstraňujete ze svého hrdiny, zatímco štíty pokládáte do čela vaší karetní armády.

Jednoduchá pravidla

Pravidla mají několik stran, a jsou jednoduchá na vysvětlení i pochopení. Pokud máte zkušenost s jiným deckbuildingem, bude vám všechno hned jasné. Důležité pro úspěch je vhodné kombení karet, ideálně i navzájem mezi oběma hrdiny. Po několika hrách si najdete svou oblíbenou dvojici, ale můj oblíbený postup je vybrat si vždy nové hrdiny podle pravidel. Nebo si dokonce vybrat náhodné. Délka jedné partie se odvíjí od zkušeností obou hráčů, ideální je tedy si najít parťáka, se kterým budete zkoušet různé kombinace hrdinů.

Deckbuilding her je na trhu spousta, malých karetek i velkých deskovek, to s čím u mě boduje Shuffle Heroes jsou temné světy, které se ilustrátorům podařilo vytvořit.

Hodnocení designu 5/5

Hodnocení hratelnosti 4/5

Ps: pokud by vás zajímalo více o vzniku hry, vyzpovídal jsem autora v rozhovoru

Petr 


Komentovat a odebírat nás můžete na našem facebooku