recenze - ROBO RALLY

12.10.2017

Jedna z her, která se mi v poslední době dostala na stůl, je Robo Rally. V téhle závodně/logické hře se ujmete robota programovatelného pěticí karet. Základem hratelnosti je pak právě příprava karet, s ohledem na všemožné překážky a zrychlující pásy.

Balení je tentokrát kompletně v anglickém jazyce (v české lokalizaci vydal dříve ADC Blackfire)  a v případě potřeby je možno překlad pravidel i dalších komponent najít na webu.

Krom sešitu s pravidly najdete v balení herní mapy, které se dají kombinovat do různých scénářů. Mapy jsou na lesklém tvrdém kartonu, který se zdá být pivuodolný (neotestováno).

Další součást krabice jsou vaši roboavataři, jednotlivé figurky robotů jsou plastové, ale nabarvené tak, aby působily kovově.

Karty, které slouží k přípravě akcí jednotlivých robotů, jsou přehledné, což ulehčuje jejich vykládání, které může být stresující v případě, že máte rychlé spoluhráče.

Každý robot má pak svůj žeton, který označuje jeho startovní polohu. Všechny herní žetony, až na plastové checkpointy, jsou hrubého kartonu a k jejich kvalitě nemám připomínky.

Celkově grafické zpracování hry působí velmi konzistentně. Možná bych to celé zabalil do nějaké temnější zašedlé krabice, která by více odpovídala obsahu.

RYCHLE SE DOSTANE POD KŮŽI

Hra ani chvilku nenudí a když se sejde parta dobře naladěných lidí, budete se škodolibou radostí sledovat, jak roboti soupeřů vypadávají z mapy, nebo se chytat za hlavu, jakou nesmyslnou kombinaci jste si připravili.

hodnocení designu: 4/5

hodnocení hratelnosti: 4/5

Petr