recenze - PIKANTNÍ KOČKY

03.12.2020

Společenské hry s tématem koček prodělávají v poslední době doslova renesanci. Jako by se tihle oblíbení domácí mazlíčci stali jakousi sázkou na jistotu. V případě dnes recenzovaných Pikantních koček se tedy jedná spíše o tygry, ale na tom nesejde, s wasabi to chutná všechno stejně.

Lesklá stylová krabička a v ní ještě stylovější karty. Více ke hře nepotřebujete a co se týče zpracování, nemůžu nic vytknout. Ilustrace na kvalitních laminovaných kartách jako by vypadly z nějaké klasické asijské hry. Kočkovité šelmy se tady svíjejí v nejrůznějších pózách a u toho si hrajou s pepřenkou, jak říkám, prostě stará dobrá klasika. Pravidla hry jsou naprosto banální, ale už při jejich čtení malé rozkládací brožurky mi něco říká, že tohle bude zábava. Navíc je jasné, že tahle karetka vychází z jiných klasických her, my jsme podobné hře kdysi říkali "cigán", ale to už se možná nesmí. Takže je to jen mezi námi. :)

Karty koření zamícháte do jednoho velkého balíku a pomocí modré karty "konce světa" si odměříte, kdy bude vaše partie končit. To je poměrně originální řešení, tedy pokud se nerozhodnete karty obalit, tím totiž velikost balíčku naroste a hra se o něco prodlouží. To je spíš zajímavost, než reálný problém, karty totiž obalovat nepotřebují. Konce hry navíc můžete dosáhnout více způsoby. A to už mě přivádí k hratelnosti. Každý z hráčů dostane šest karet koření a můžete začít s blafováním. 

Ano, Pikantní kočky jsou blafovací hra a blafovat můžete už od prvního tahu.

Lícem dolů vykládáte karty s třemi druhy koření a hodnotou 1-10 a to postupně od nejnižší. Takže vyložíte kartu a soupeřům oznámíte "wasabi tři", to že na kartě máte chilli s hodnotou devět je úplně jedno, alespoň do té doby, než se někomu znelíbíte a rozhodne se vás konfrontovat, pak budete muset s pravdou ven. Ač se to nemusí zdát, k úspěchu vám může pomoct i kvalitní herecký výkon. Přetvářka a sebejistota, se kterou budete karty vykládat. Pokud se úspěšně zbavíte všech karet v ruce, získáte kartu trofeje a zisk dvou takových karet je další ze způsobů, jak ukončit hru.

Pikantní kočky jsou ideální hospodská hra, karty totiž snesou i hrubší zacházení (na krabici je uvedeno "deluxe karty" a vlastně to i sedí). Můžete si ji zahrát až v šesti, ale dobře funguje i jako dvojkovka. Rád si dám i pět partií po sobě a nuda se po měsíci pravidelného "testování" nedostavila. Právě naopak. Nesmím zapomenout na šest karet "okořeň to", kterými můžete poupravit základní pravidla hry, ty se navíc dají i kombinovat. Jasně, nehledejte tady nic originálního, je to spíše takový čerstvě vymačkaný extrakt blafovacích her, posypaný špetkou koření. A tímhle velkým klišé jsme se dostali až na konec dnešní recenze a můžeme se vrhnout na krátký verdikt.

Luxusně zpracovaná, jednoduchá, ale vysoce návyková blafovací hra. Nutnost pro všechny fanoušky malých karetek a velkých koček.

Petr


Hodnocení designu: 4+/5

Hodnocení hratelnosti: 3+/5


Odebírat a komentovat nás můžete na našem facebooku