recenze - JURASSIC SNACK

01.09.2019

Diplodoci, podřádu sauropodních dinosaurů, žili v období svrchní jury na území Spojených států. Při délce přes pětadvacet metrů vážili okolo šestnácti tun. Z toho 1,6 tun vážilo jen srdíčko, aby vypumpovalo krev do celého tělního oběhu. Toulali se krajinou a cestou spásali všechnu zeleň.

Do jednoho takového stáda Diplodoků se převtělíte v dětské hře Jurassic Snack. A jak název napovídá, bude to pořádná svačinka. Mimochodem rozhodnutí ponechat původní název pro dětskou hru, zvlášť když je čeština tak hravá, mě vždy rozesmutní :(
Každopádně vaší jedinou potřebou je nabaštit se dobrot, které rostou volně na pastvinách. Ale jak se říká u nás v rodině - "kdo zaváhá, nežere". Tady bych to ještě doplnil - "a kdo se nažere nejvíce, vyhrává"

Deskolog nezapomíná ani na pitný režim.
Deskolog nezapomíná ani na pitný režim.

Středně méně větší krabička (jako 0,0025 fotbalového hřiště) obsahuje velmi poctivé kartonové žetony a čtyři čtvercové desky/pastviny, které se k sobě různě přikládají, a tak tvoří hrací plochu. Perličkou ve hře jsou barevné plastové figurky dinosaurů. Těch je celkem dvanáct rozdělených na diplodoky a dva Tyranosaury rexe. UARGH!! Celistvově (slovo jsem si právě vymyslel) je Jurassic Snack pěkňoučká hra s roztomilými figurkami dinosaurů. To se bude vašim narozeným i ještě nenarozeným dětem náramně líbit. 

Dinosauři a víra v boha?
Dinosauři a víra v boha?

Pravidla jsou easy peasy lemon squeezy. V podstatě sbíráte a otáčíte žetony na herní desce. Některé mají větší bodovou hodnotu, jiné zase speciální efekt. Nejdramatičtější je pak žeton, který přinese do hry masožravého T-Rexe. Ve svém tahu ho můžete posouvat a posvačit samotné diplodoky, CHLAMST!
Posun, respektive pohyb figurek po pastvinách je omezen na pohyb po přímce, a to o tolik polí, dokud není blokován jinou figurkou, žetonem nebo okrajem desky. Po splnění určitých podmínek hra končí a počítají se nasbírané body.

Vzácný T-Rex červený.
Vzácný T-Rex červený.

Pohyb je bezpochyby nejstrategičtější částí hry. Zatímco děti můžou posouvat figurky jednoduše tam, kam to zrovna jde, dospělí můžou zapojit nějaký ten závit navíc. Díky daným pravidlům pohybu lze předvídat všechny možné tahy dopředu stejně jak u šachu. Tím ale netvrdím, že hlubší strategie vždy zaručí vítězství. Náhoda je někdy mocnější čarodějka. 

Tady někdo pořádně pojedl.
Tady někdo pořádně pojedl.

Jurassic Snack je duelová záležitost pro dva hráče. Jedna partie trvá kolem deseti minut, a tak si ji zahrajete na nádraží při čekání na vlak ČD nebo doma při čaji o páté. V kruhu rodinném jsme uspořádali rovnou turnaj každý s každým v šesti lidech. Hra měla svižné tempo, hráči se střídali u stolu jak instagramové fotky influencerů a hlavně se všichni celé dvě hoďky dobře bavili. 

Při hraní nebylo ublíženo žádnému dinosaurovi.
Při hraní nebylo ublíženo žádnému dinosaurovi.

Vítězství v turnaji mi uteklo těsně o prsa korejské středoškolačky, ale slušné hodnocení už Jurassic Snacku neuteče. 

Yarek, the sausagesaurus


Hodnocení designu: 4/5
Hodnocení hratelnosti: 3/5


Odebírat a komentovat nás můžete na našem facebooku