recenze - FALLOUT SHELTER: DESKOVÁ HRA

28.06.2020

██████████████
PŘÍSNĚ TAJNÉ
██████████████

VAULT-TEC

PŘÍRUČKA SPRÁVCE
manuál pro správu a organizaci vaultu 

OSTRAVA, CZ © 2071 VAULT-TEC INDUSTRIES
██████████████
PŘÍSNĚ TAJNÉ
██████████████


DES KO LOG-UVOD-002-101 - SEKCE 1.0

VÍTEJ SPRÁVČE

Pokud čteš tento manuál, předchozí Správce skonal a ty jsi nový Správce vaultu. (V případě, že jsi dokument ilegálně stáhl z centrální zabezpečené databáze, prosím obrať se na Oddělení porušování pravidel. Budeš neodkladně vyhoštěn, děkuji za pochopení.) Tvým novým úkolem bude řídit provoz vaultu a střežit dodržování řádu a pořádku. Manuál tě naučí základním principům.

Strana 02


DES KO LOG-KRABICE-003-101 - SEKCE 1.1

SVAČINOVÝ BOX PRO KAŽDÉHO

Vše co potřebuješ k životu získáš v menší proti-radioaktivní plechové krabici. Ta je vybavena insertem pro praktické uskladnění materiálů. Obsah je dostačující až pro čtyři obyvatele vaultu. Tématický plechový box s hezky vyraženým reliéfem musel v předválečné době, mezi ostatními deskovkami, vypadat jako pěst na oko.

Strana 03


DES KO LOG-PRAVIDLA-004-101 - SEKCE 1.2

NAUČ SE SNADNO A RYCHLE 

Podrobně o všech povinnostech Správce, jak se postarat o životně důležité zdroje a bezpečí obyvatel vaultu, se dozvíš v malém přehledném dvanácti stránkovém manuálu. Každá událost má svou sekci i s názornými obrázky. Na zadní straně jsou vyobrazeny symboly a jejich vysvětlivky. Jednodušší návod v post-nukleárním světě těžko najdeš. O přepis se postaral tým "Blackfire" z oddělení Hraj si a nepruď. 

Strana 04


DES KO LOG-VITEZSTVI-005-101 - SEKCE 2.1

SPOKOJENOST NADE VŠE

Hlavním úkolem a cílem Správce je celková spokojenost všech obyvatel vaultu. Pokrytí jejich potřeb a pocit bezpečí je učiní nejspokojenější i v tomto poválečném světě. Zvlášť když v Pustině ještě úplně nesedl radioaktivní prach. Obyvatelé ovšem musí dodržovat pravidla chování a plnit své povinnosti, které jsou jim přiděleny Správcem. (Neuposlechnutí se trestá exilem z bezpečí vaultu!).

Strana 05


DES KO LOG-SUROVINY-006-101 - SEKCE 2.2

ZDROJE

Životně důležité zdroje v podzemním bunkru jsou voda, jídlo a energie. Ty nesmí za žádných okolností dojít. Posílej obyvatelé pracovat do vodárny, jídelny a generátoru, abyste mohli udržovat vault vchodu, popřípadě rozšiřovat o další vylepšené místnosti. Nezapomínej, že v podzemí jsou omezené prostory a více, než šest místností se na jednom patře nevejde. Při dosažení tohoto limitu je tvá práce Správce u konce.

Strana 06


DES KO LOG-ZDROJE-007-101 - SEKCE 2.3

NAJDI SI NOVÉ PŘÁTELÉ

Ze začátků čekají na tvé příkazy pouze dva obyvatelé, ale časem lze do vašeho dokonalého vaultu přilákat z Pustiny až sedm šťastlivců. Čím více jich máš k dispozici, tím více úkonů v jednom kole stihneš. Ale jak se říká mezi Správci, i s malým počtem obyvatel se dá řídit velký vault.

Strana 07


DES KO LOG-SCHOPNOSTI-008-101 - SEKCE 2.4

CÍTÍŠ SE S.P.E.C.I.A.L. ?

Pokud se některý z obyvatel cítí speciální, lze ho poslat na jeden ze sedmi výcviků (síly, charisma, vnímání atd.). Ten pak díky své nově nabité schopnosti získá dvojnásobek zdrojů/odměny při vykonávání akce. Pozor, výcvik platí jen na jedno kolo, a proto ho využívej s rozumem. 

Strana 08


DES KO LOG-PREDMETY-009-101 - SEKCE 2.5

VYBAV SE OD HLAVY AŽ K PATĚ

Tam venku někde v Pustině lze najít užitečné předměty, které už jejich vlastníci nebudou potřebovat. Stačí je sebrat ze země nebo strhnout z ležící mrtvoly. Od zlatých hodinek, přes leteckou bundu k rotačnímu kulometu - všechno se hodí. Občas se k vašim nohám přimotá toulavý pes, prašivá kočka nebo amazonský papoušek. V bunkru mohou být skvělými pomocníky, proto je nenechávej napospas Pustině.

Strana 09


DES KO LOG-HROZBY-010-101 - SEKCE 3.1

BRAŇ SVŮJ DOMOV

Venku číhá nespočet nebezpečí v podobě barbarských nájezdníků nebo zmutovaných kreatur. Za každou cenu se budou snažit dostat do našich teplých domovů a na chlazenou nuka-colu. Posílej proti nim ozbrojené obyvatelé, než krtkopotkani a jiné havěti obsadí všechny důležité místnosti. Zvlášť pozor si dávej na mutanta Párače, který ke svému jménu nepřišel náhodou.

Strana 10 


DES KO LOG-STRATEGIE-011-101 - SEKCE 3.2

CESTA KE SPOKOJENOSTI

Cest, jak dosáhnout maximální spokojenosti je několik. Zažehnávat hrozby, vyrábět nadbytek zdrojů, sbírat předměty či postavit co nejrychleji další místnosti. Jakou cestu si vybereš je jen na tobě. Avšak nezapomeň, že máš v rukou životy všech obyvatel. Pokud se ti bude dařit, budeš zvolen jako nejlepší Správce na příští období a tvůj věhlas se bude šířit po všech vaultech v širokém okolí. Tak buď ten nejlepší!

Strana 11  


DES KO LOG-SUMARUM-012-101 - SEKCE 4.1

POZNÁMKY SPRÁVCŮ

poznámky správce č. 034 Yarek, the Párek:
01.05.2074 - "Všechno vypadá krásně a funguje dokonale. Náš vault je ráj na zemi."
05.05.2074 - "Hoříí! Všechno tu hoří! Zachraň se kdo může!" 
06.05.2074 - "JE MI TO JEDNOOOOO!!"

poznámka správce č550 Romča: 
15.03.2078 - "Potřebuji nového sparinga, Pepík z vodárny už mi nevyhovuje. Je třeba přilákat nějakého šťastlivce z Pustiny."
20.03.2078 - "Ahaaa, ehmmm, nooo, tak to by šlo!"
27.03.2078 - "Do háje Paroháč....teda Pářač...ááá moje střeváá!!!"

poznámka správce č. 666 Petr:  

24.12.2079 - "Stroj času! Tohle jsou ty nejlepší Vánoce!"
02.5.2074 - "Dobrý den, vy budete asi ten slavný čtyřiatřicátý správce Yarek zvaný též masturbátor. Vidno, neděláte svému jménu ostudu. Nenechte se rušit."
20.03.2078 - "Tohle je mnohem lepší! Zdravím Romano, po tom cestování časem mi pořádně vyhládlo, navrhuju pečeného švába a lahvinku sektu!"

Strana 12   


DES KO LOG-FOTKY-003-101 - SEKCE 5.1

OBRÁZKOVÉ PŘÍLOHY


Hodnocení:

Radioaktivita:         ██████████ 60%
Sex / nahota:         ██████████ 20%
Rozpárané střeva: ██████████ 80%
Ariana Grande:      █████████ 0%
Štěstí:                      ██████████ 100%


celkové hodnocení:

Yarek, the párekPřidejte se do našeho vaultu na facebooku. Každý nově příchozí získá svačinový box s chlebem a paštikou a dvěmi mikrofúzními články.