párty hry #9 - odpočívej v pokoji

09.05.2019

V dnešním díle párty her budeme pořádat výpravy v boji dobra se zlem, poté se poohlédnem po klíčích a nakonec se hospodsky profackujeme. Večer bude pestrý jak Dan Nekonečný.  

THE RESISTANCE: AVALON

Avalon není nic jiného než sprostá a zbytečná předělávka starší hry The Resistance. Dělám si srandu, je to dobré! Pro úplné mimoně: Jedná se o komunikační hru s prvky skrytých informací a tajných rolí. Hráči jsou náhodně rozděleni do týmů, které mají rozdílné cíle. Vyhraje jen ten největší intrikář u stolu.

Avalon se oblékl do známého středověkého fantasy příběhu. Příběhu o Merlinovi a Ultronovi (druhé jméno si nepamatuju). Takže vás čekají výpravy bodrých rytířů za dobrou věc. Ovšem zlo zde má velké slovo. U Avalonu pěkně platí rčení "K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama." A tak se Merlinův tým musí sakra ohánět (slovně), aby měl nějakou šanci na úspěch. Hraje se na několik kol / výprav, a ty se snaží záškodníci zmařit. Oproti původní variantě jsou v Avalonu nové postavy přinášející nové možnosti ve lhaní a zapírání. Bohužel, ty si taktéž nepamatuju. Ale fakt jsem to hrál, přísahám! 


ARE YOU TRAITOR?

U čarodějů ještě zůstaneme. Ve hře Are You Traitor? jsou kromě zrádců, klíčníků, strážců, atd. právě i čarodějové. Klasika, jeden hledá druhého a třetí oba. Další karetní hra založená na komunikaci vybízí k přirovnání například s vlkodlaky (Vlkodlaci chodí v noci). A neptejte se, co jsou vlkodlaci! Prostě děláte, že nejste to, co jste, to co nejste, děláte, že jste a když neděláte, že to nejste, nikdo vám stejně nevěří. 

Traitor je velmi jednoduchá hra s jednoduchými pravidly. Každé kolo se náhodně losují role, a to kolo může skončit velice rychle. Takže si stihnete vyzkoušet všechny možné role a jejich rozdílné způsoby, jak dosáhnout cíle. Hra končí po dosažení určitého počtu bodů, které si na konci kola náhodně vytáhne vítězný tým. Jenže zábavnost o dost pokulhává za vlkodlaky, takže nemám důvod Traitora ještě někdy vytahovat. Ovšem sto klíčníků, sto chutí. Petr si karetku pochvaloval, že má něco do sebe. Hádejte, co dostane na narozeniny? Are you happy?


7-CARD SLUGFEST

Poslední chuťovkou na závěr je chudák Boris a skupinka bláznivých individuí, co se v hospodě mlátí hlava nehlava. Rány se sice rozdávají na všechny strany, ale rozhodující je jen K.O. Nejrychlejší bijec navíc může získat pivní bodový žeton. Možná to zní jako dobrá zábava, ale není.  

Hráči si vyberou postavy a k nim sadu karet speciálních útoků. Po odpočtu 3...2...1 a vypití piva na ex začíná hospodská rvačka. Rány totiž lítají náhodně, zběsile a o férovce nemůže být řeč. Hra by se sice měla hrát takticky a rozdělovat karty hráčům uváženě, to se ale vždycky velmi, velmi rychle zvrtne. Pohled na hráče, když se všichni najednou snaží nějak sledovat hru a při tom rozdělovat karty, je komický. Bohužel, proto nelze hovořit o taktice nebo strategii (tu zahodíte jak použitý toaleťák do záchodu), ale jen o zběsilém a náhodném házení karet spoluhráčům.  


Jestli si říkáte, že byl dnešní díl párty her smutný na výběr her, máte pravdu. Stejně smutný je i odchod Dana Nekonečného, který prý stále není v hrobě, jelikož se tam nevlezl. Tento článek je tedy věnován jemu, jenž byl v životě veselejší a zábavnější než všechny Catany dohromady.

Příští článek s párty hrami má naštěstí na starosti opět Petr, a co jsem slyšel, bude tentokrát věnován Tomiu Okamurovi. 


Mějte se!

Yarek, the párek


Odebírat a komentovat nás můžete na našem facebooku