extra - figurka ITOU ITTOUSAI 18+

01.11.2018

Líbí se vám blonďaté ženské kyprých tvarů, tmavé pleti a vzhledu manga style? Pravděpodobně ne, ale jednu takovou vám ukážeme, ale varuju vás, Itou dokáže být ostrá jako břitva a nadělat z vás pěknou fašírku. 

POSTAVA

Itou Ittousai je jedna z postav "samurajských princezen" ve hře Sengoku Bushouki Muramasa, neboli Samurai Princess Muramasa. Jedná se o digitální karetní hru na mobily. Ve hře jsou desítky až stovky ženských charakterů s různými statistiky jako útok, obrana, zručnost a podobně. Každý charakter má několik úrovní, čím se zvyšují jejich statistiky, a dokonce i vzhled, respektive brnění (jestli se to dá takhle nazvat). Itou figurka se inspiruje právě poslední čtvrtou úrovní.
Většina charakterů je pojmenovaná podle slavných samurajů nebo japonských šermířů. Naše figurka nese jméno podle známého japonského šermíře z roku okolo 1560-1653, o kterém se říkalo, že nikdy neprohrál duelový souboj. Je mu přisuzováno založení bojové školy Umění s mečem.

VZHLED

V prvním díle jsme si představili Amandu Werner, postavu světlé pleti. Dnes tu máme něco pro fanoušky tmavé pleti. Itou má dlouhé vlnité blond vlasy, ze kterých ji trčí dva červené růžky. V kontrastu její barvy kůže vyniká bílé až krémové "brnění". To se skládá z holínek vysokých až po stehna, látkou zakrývající jen to nejnutnější a spojenou s chrániči prsou. Brnění je prokreslené ornamenty. Na sobě nosí dlouhý a hrubý modro-fialový plášť. V jedné ruce pak drží vytasený japonský meč, Katanu, fialové barvy. V druhé ruce drží pochvu meče růžové barvy. Celá postava je velice oblých tvarů, známkou jsou výrazně široké stehna a obrovská ňadra. 

TECHNICUS


Celý název: Sengoku Bushouki Muramasa - Itou Ittousai - Dwell - 1/8 (Vertex)
výška postavy: 220mm (1/8)
material: ABS, PVC
rok výroby: 2015
autoři: M.I.C.
cena: I když figurka není moc vysoká, cena vysoká je. Už při prvním vydání stála 16000JPY (3200 kč). V současnosti se prodává nový kus kolem 9000 kč. 

FIGURKA

Figurku nechala vyrobit a vydala společnost Vertex, opět v Japonsku. Vertex se zaměřuje jen na figurky ženských postav. Tvorby a vývoje figurky Itou Ittousai se ujala společnost M.I.C., což je skupina autorů, kteří mají na svědomí již stovek postaviček. Tentokrát se mi nepodařilo dohledat jméno konkrétního sochaře, a proto je velmi pravděpodobné, že na figurce pracovalo více autorů společně.

M.I.C. se striktně inspiroval kartou ze hry Sengoku Bushouki Muramasa. Dodržel naprosto všechny aspekty bez špetky improvizace. Od barev, přes stínování a proporce, až po držení meče a postoje postavy. Figurka má funkci Castoff (popisovali jsme minule), přesněji řečeno, lze svléknout chrániče prsou. K tomu navazuje vyměnitelná část poprsí, která je volitelná buď s tmavými nebo světlými dvorci. Kromě chráničů je možné sundat plášť nebo odebrat meč.  

LÍBÍ SE MI


Miluju kombinaci japonského původu s blond vlasy a tmavou pletí, to člověka prostě pobaví :) Doplňky jako plášť, meč s pochvou, dokonce i oči jsou laděné do modro-fialovo až růžové palety. Osobně se mi líbí figurka bez pláště, jelikož více vyniknou její ženské křivky. Ty jsou opravdu dosti zaoblené a připomínají tvary Věstonické Venuši. Co se mi ale líbí ještě více je postoj figurky stojící na jedné noze, druhou ohnutou dozadu, s koleny téměř do X. Postava vypadá, že už už by měla spadnout na bok, přitom má vytasený meč kdykoliv připravený na útok.článek připravil

Yarek, the párek


Odebírat a komentovat nás můžete na našem facebooku