digitální deskovky - tipy na hry do vlaku

06.09.2018

Od dob hada na starých Nokiích se hry na mobilních telefonech posunuly o velký kus dopředu. Největší skok přišel se smartphony, na velkých dotykových displejích můžete hrát skvěle vypadajicí gamesy v 3D grafice, ale například i karetnía deskové hry, stejné jako znáte z papírových krabic. Na App Store i Google Play najdete pořádnou nálož deskovek hratelných na mobilech nebo tabletech. Některé jsou zdarma a za jiné si budete muset zaplatit. Naštěstí se občas objevujíve slevových akcích, takže když budete mít štěstí, můžete nějaké koruny ušetřit. Dnes bych se chtěl podívat na tři hry, kterým na mobilu a tabletu věnuju nejvíc času. Jedna z nich je zdarma a další dvě placené. Dále si, v případě zájmu, budete muset připlatit za různá rozšíření, což většinou překročí cenu samotné digitální hry :)

DEAD MAN'S DRAW (Stardock)

Tuhle malou karetku pro dva zapínám asi nejčastěji, hlavně pro její jednoduchost , rychle ji vysvětlím spoluhráči a hned můžeme hrát .

U nás hru v papírové krabici vydala firma MINDOK pod názvem "Karty mrtvého muže". Digitální verze je zdarma, a tak si můžete hru před koupí krabičky vyzkoušet. Kromě jednoduchosti je největším lákadlem napětí, taháte karty, které obsahují body a obrázek. Ve chvíli kdy se objeví dva stejné, přijdete o všechny. Každá karta má pak nějakou schopnost, takže můžete ukrást kartu soupeři, nebo se například podívat na následující kartu před jejím vyložením. Schopnosti si odemknete opakovaným hraním, a tak si je postupně osvojíte.

Na mobilu každé kolo probíhá opravdu rychle, takže během posezení v hospodě/kavárně stihnete spoustu partií. Hra je silně chytlavá a nedoporučuju hraní vyléčeným gamblerům, vykládání karet je občas až hypnotizující.


TICKET TO RIDE (Asmodee Digital)

Tuhle klasiku se podařilo do digitální podoby převést parádně, hraje se skvěle jak na tabletech, tak na mobilech s displejem velikosti pět a více palců. Já ji hraju, stejně jako všechny ostatní zmiňované hry, na iOS, ale verze na Android je stejná.

Při hře více hráčů si můžete mobil předávat po každém tahu, nebo vyzkoušet online multiplayer. Takže hrát se dá prakticky kdekoliv. V základu je mapa severní Ameriky, dokoupit si pak můžete, za nemalé peníze, další mapy.

Poslední zajímavou věcí, kterou zmíním je tematická hudba, smyčka se sice poměrně rychle opakuje, ale věřte mi, u papírové verze vám pak bude chybět :)


SPLENDOR (Asmodee Digital)

Splendor je hra, která si o digitální verzi říká, a protože před sebou s protihráči nic neskrýváte, je multiplayer na jednom displeji perfektní. Mobil si nemusíte předávat, ale můžete ho v klidu položit na stůl a plynule si zahrát tuhle rychlou taktickou jízdu.

Co vám ale bude zaručeně chybět, je pocit z masivních žetonů, které se nacházejí v papírové verzi. Jejich žmoulání v ruce a skládání na hromádky je pro hru typické, to na mobilu nenasimulujete. Zábavnost ale zůstává a partie jsou opravdu rychlé. Pokud nehrajete s dumavým hráčem, jako je Yarek.

I tady nejdete tematickou hudbu, která podkresluje hraní, ale v autobuse nebo hospodě ji určitě vypínejte, minimálně tady na ostravsku na to nejsou štamgasti zvědaví :)

Tohle byly tři digitální deskovky, které hrajeme asi nejčastěji, příště se podíváme na další trojici a klidně nám napište na facebook, které hry doporučujete k vyzkoušení vy.

Díky

Petr


Odebírat a komentovat nás můžete na našem facebooku